Dušica Nešković / Profesorka na ITS-u

Dušica Nešković je rođena 1995. godine u Prizrenu. Završila je Visoku školu strukovnih studija za informacione tehnologije – ITS, smer Računarska multimedija i stekla zvanje strukovnog inženjera informacionih tehnologija za računarsku multimediju.

Autor je ilustrovane knjige „Prizren – priče iz grada spomenika srpstva”, koja je ujedno i njen završni rad na ITS-u. Aktivna je na polju grafičkog dizajna i umetnosti (tradicionalne i digitalne), a bavi se i 3D vizuelizacijom i web dizajnom. U toku osnovnih studija više puta je učestvovala kao praktikant na projektima u oblastima web i grafičkog dizajna.

Na završnoj godini studija angažovana je kao student-demonstrator na ITS-u. Trenutno je i student Fakulteta savremenih umetnosti, smer Game art.